3rd Annual WTBT LONDON – Rank List

Girls U12 Singles
1stShangari Sivanandan (Canada)
2nd Sherina Singarayar (Canada)
3rd Mthusha Ranjith (Germany)
Girls U12 Doubles
1st Sherina Singarayar / Shangari Sivanandan (Canada)
2nd Mthusha Ranjith / Shambavi Sabesan (Germany / United Kingdom)
3rd Danya Kirushanthan / Sathvika Theva (United Kingdom)
Boys U12 Singles
1st Lakshan Devarajan ( (United Kingdom)
2nd Janah Rajkumar (Norway)
3rd Benny Bernard (Denmark)
Boys U12 Doubles
1st Niruban Aravinthan / Anoyan Thayalaraj (United Kingdom)
2nd  Yadusayan / Shan Sanjay (Germany)
3rd Aaron Arunthavachelvam / Krishan Shanthan (United Kingdom)
Girls Singles U16
1st Kavya Cynthia Sathiyarajan (United Kingdom)
2nd Abeera sivarajah (Canada)
3rd  Irena sinaaryer (Canada)
Girls Doubles U16
1st Irena sinaaryer / Abeera sivarajah (Canada)
2nd Kavya Cynthia Sathiyarajan / Sona Sathiyarajah (United Kingdom)
3rd Vijayakumar Anjena / Joana Jeevaratnam (United Kingdom)
Boys U16 Singles
1st Barathkumar Balasingam (Norway)
2nd Vithuran Krishnamoorthy (United Kingdom)
3rd Sriram sivachandran (Canada)
Boys U16 Doubles
1st Keerthanan Mageswaran / Vithuran Krishnamoorthy (Srilanka / United Kingdom)
2nd Krishen Samuel / Sriram Sivachandran (Canada)
3rd Amentha Hentry / Elango Mithiran (United Kingdom)
Men Singles U20
1st Kokulan Sivakumar (Canada)
2nd Archanan Hariram (United Kindom)
3rd Darshan Balachandran (United Kindom)
Women Singles O30
1st Geen Caniceus (Germany)
2nd Urmila Ashokumar (Utited Kindom)
3rd Rathy Ilango (Netherland)
Women Singles Open
1st Theepika Jeyarajah (Germany)
2nd Sindu Jeyalingam (Denmark)
3rd Beyravi Jeyalingam (Denmark)
Women Doubles Open
1st Beyravi Jeyalingam / Sindu Jeyalingam (Denmark)
2nd Theepika Jeyarajah / Thresha Jayarajah (Germany)
3rd Nireshinee Balakumar / Vensha Balakumar
Men Singles O40
1st Gajan Krishnadas (United Kingdom)
2nd jeyakanth Jesuthasan (Canada)
3rd Antony Benedict (United Kingdom)
Men Doubles O40
1st Lingeswarathasan Kandiah / Wijay Mahendran (United Kingdom)
2nd Antony Benedict / Karthik Arasaratnam (United Kingdom)
3rd Mike annesly / Ravi Subramaniam (United Kingdom)
Men Singles O50
1st Nirmalan Benedict (Uneited Kindom)
2nd Bernad Jeganathan (Denmark)
3rd Panchalingam Tharmalingam (Uneited Kindom)
Men Doubles O50
1st Sathiyanathan Ambalavanar / Nirmalan Benedict (United Kingdom)
2nd Yogakumar Kanagesan / SivaNavaratnam (United Kingdom / Canada)
3rd Hari karunathan / S. Thayalaraj (United Kingdom)
Men Doubles Open
1st Ramesh Dyalan / Gajan Krishnadas (United Kingdom)
2nd Isanth Kumar / Ramesh Dayal (France)
3rd Thanjeevan Shanmugarajah / Pratheepan Uruthirasingam (United Kingdom)
Men Singles Open
1st Niroshan John Christopher (United Kingdom)
2nd Thupeesan Ponnampalam (Germany)
3rd Thushi Sambathkumar (United Kingdom)
Mixed Doubles Open
1st Thiresha Jeyarajah / Thupeesan Ponnampalam (Germany)
2nd Jenany Kangesan / Jenath Kangesan (United Kingdom)